top of page
bardzo eleganckie wnętrze

oniższy projekt to wnętrze domu po całkowitej metamorfozie. Poniżej kilka informacji na temat wnętrza, etapy jego projektowania i zarys pracy projektowej. Pierwsze spotkanie z właścicielami miało miejsce na pocżątku 2017 roku. Dom prosty typu "kostka", dwukondygnacyjny z zachowaniem układu funkcjonalnego, miał już swoje kilkadziesiąt lat, wewnątrz wyłożony niemal w całości boazerią. Właściciele chcieli rozjaśnić i odświeżyć poprzednią aranżację, miało być spokojnie i elegancko z wykorzystaniem dobrych materiałów wykończeniowych i dobrej jakości wyposażeniem. Całość miała być jasna ale ciepła, przyjazna i funkcjonalna na codzień oraz dla przyjeżdzających często dorosłych już dzieci.

P

salon (1).jpeg

Prace projektowe i wykonwcze trwały ok 1,5 roku.  Ze stanu pierwotnego pozostały tylko ściany i stropy, które z uwagi na zły stan techniczny zostały wzmocnione. Poniżej kilka rysunków technicznych na podstawie których wykonywano całość. Rysunki zawierały maksymalnie wszystkie informacje dotyczące prac wykonawczych, materiałów wykończeniowych, które udało się ustalić przed przystąpieniem do robót. Niektóre tematy musiały zostać omówione już w czasie pracy.

2.jpg
4.jpg
3.jpg
1.jpg

P

arter

Od drzwi wejściowych do poszczególnych pomieszczeń wewnątrz prowadzi korytarz umiejscowiony centalnie, dlatego miał być jasny, przestronny i jako wstęp do domu- elegancki. Udało się to osiągnąć przez jasne ściany pokryte lekko połyskującą farbą dekoracyjną Ecorson LUNA, meblami w białym połysku. Dodatkowo przestrzeń powiekszaja duże, szklane, przesuwne drzwi prowadzące do kuchni. Kuchnia jest odzielona od pokoju dziennego korytarzem , a tym samym oddalona nieco od stołu jadalnianego. Właściciele chcieli aby były w kuchni miejsca siedzące na szybki poranny posiłek. Dlatego powstała tam wyspa kuchenna z blatem i krzesłami. Miało być jasno, świeżo i ponadczasowo. 

salon (3).jpeg
salon (16).JPG
salon (23).JPG
"Urokliwy domek" Leszno
salon (14).JPG
salon (19).JPG
"Urokliwy domek" Leszno
przed i po
przed i po
salon (13).JPG
salon (1).JPG
salon (2).jpeg
przed i po
przed i po
salon (22).JPG
kuchnia (2).jpeg
kuchnia (3).JPG
kuchnia (1).jpeg
kuchnia (3).jpeg
wc.JPG

TOALETA:

- płytki ścienna i podłogowe Tubadzin Royal Place,

- szafka mdf lakierowany, blat konglomerat  Technistone,

- bateria ścienna Kludi Bozz,

- umywalka Villeroy & Boch Architectura, 

- dekoracje- Urokliwy Domek leszno,

- kinkiet ledowy Susanna,

- grzejnik łazienkowy- Instal Projekt Inventio,

- dywanik łazienkowy OBI,

cała armatura zakupiona w sklepie www.łazienkaplus.pl.

P

iętro

Na piętro prowadzą duże schody i przestronna klatkach schodowa. I to własnie jej wielkość i brak pomysłu na  aranżację było dla właścicielki problemem. Ta piękna przestrzeń została wyeksponowana i rozjaśniona. Schody zostały wyłożone jasnym drewnem w kolorze drzwi wewenętrznych, dodatkowo wzdłuż biegu została zaprojektowana boazeria ścienna, drewniana, w klasycznym kształcie, obniżająca wizualnie odczuwalną dużą wysokość wnętrza a jednoczesnie stała się zabezpieczeniem ściany. Wymioniona została balustrada na szkło wpuszczane w drewnianą , masywną i prostą w kształcie ramę. Dzieki temu udało się osiągnąc balans między klasyką a nowoczesnością. Ponad schodami w miejscu spocznika wysoka kondygnacja została wykorzystana budując tam wystopniowany sufit podwieszany z oświetleniem ledowym. Uzupełnieniem aranżacji są eklektyczne dodatki w symetrycznym układzie, metalowe donice z kwiatami i szklane zielone wazony z gałązkami kwiatów. 

przed i po
przed i po
hol (3).JPG
hol (2).JPG
hol (1).JPG
hol (1).jpeg

SYPIALNIA.

sypialnia (1).jpeg
sypialnia (4).JPG
sypialnia (6).JPG
sypialnia (3).JPG
sypialnia (5).JPG
sypialnia (2).JPG
sypialnia (1).JPG

POKOJE GOŚCINNE.

pokój gościnny 2 (1).JPG
pokój gościnny 2 (2).jpeg
pokój gościnny 2 (2).JPG
pokój gościnny 2 (3).JPG
pokój gościnny 2 (5).JPG
pokój gościnny 2 (1).jpeg
pokój gościnny 2 (4).JPG
pokój gościnny 1 (3).JPG
pokój gościnny 1 (1).jpeg
pokój gościnny 1 (2).jpeg
pokój gościnny 1 (1).JPG
pokój gościnny 1 (4).JPG
pokój gościnny 1 (2).JPG

ŁAZIENKA:

- na ścianie kamień Emperador Dark, Dunin,

- płytka ścienna i podłogowa Nowa Gala, seria Monotec,

- umywalka i miska ustępowa Villeroy & Boch Venticello,

- baterie Hansgrohe Logis i Croma,

- grzejnik łazienkowy Imers Art chrom,

bottom of page