top of page
Apartamenty dla studentów- Wrocław

Na pięknym osiedlu Kępa Mieszczańska nad Odrą mogłam zrealizować projekt wnętrza dwóch mieszkań na wynajem dla studentów.

Funkcja- najważniejszym elementem całej aranżacji był funkcjonalny i wygodny dla każdego z mieszkańców układ. Tak aby każdy z nich ( niezależnie od własnych upodobań, stylu, trybu życia) miał własny kąt, mógł zachować prywatność i czuł się w mieszkaniu tak dobrze jak w domu. Dlatego każde z mieszkań musieliśmy dodatkowo podzielić na osobne pomieszczenia. Należało tez oczywiście dopasować się do przyłączy już istniejących w pionie mieszkań, wiec możliwości były ograniczone. Ponadto każdy z mieszkańców ma w łazience własną szafkę na kosmetyki. Kuchnia pozostała wspólna dzięki czemu wszyscy mogą się w niej spotkać w porze jedzenia, wieczorami. 

Umeblowanie- każdy z pokoi ma ten sam zestaw podstawowych mebli- łóżko, biurko, szafa komoda, lampka, półka. Wszystkie meble to Ikea Malm ( szafa Vox Simple) białe, co ułatwia zadanie inwestorom w razie potrzeby przestawienia czegoś ( wszystkie meble są jednakowe) , zniszczenia ( łatwo dokupić). Pozostałe meble jak kuchnia, łazienka i szafa garderobiana musiały być trwałe i odporne na uszkodzenia  więc zostały wykonane na zamówienie. 

Stylistyka- musiała być uniwersalna, nowoczesna, młodzieżowa a jednocześnie trochę jak pokój hotelowy do którego chce się wracać. Wprowadziłam tam kolorystykę podstawową: biel ( w meblach i na ścianach) ,szarości ( w płytce podłogowej co jednocześnie jest funkcjonalne bo nie widać tak szybko brudu) i czerń ( w postaci dodatkowych zaakcentowanych elementów)  połączoną z ciepłymi brązami, granatem i beżem ( płytki ścienne, kolory kuchni, szaf, tapety). Tapety na ścianach stanowią nie tylko element dekoracyjny ale jednocześnie są ociepleniem ścian przy łóżkach oraz zabezpieczeniem oraz zbyt szybkim pobrudzeniem. 

W całej stylistyce pojawia się też akcent loftowy- to czarne linie w konstrukcjach mebli ( stół i ława a kuchni, półki) i w elementach armatury sanitarnej ( profile prysznicowe, baterie, ramy luster, listwy podłogowe).

Dekoracje - to ostatni ale równie ważny element we wnętrzu. Dekoracje w mieszkaniu na wynajem muszą sie pojawić ale z uwagi na łatwość zniszczenia- szczególnie w mieszkaniach dla studentów- nie mogły być drogie. Tu zestawiam ze sobą kilka ciekawych grafik w czarnych ramach, które umieszczone są na półakch ekspozycyjnych. Ponadto pojawiają sie ciekawe oprawy świetlne, lustra gotowe, tekstylia oraz drobne wazony z sztucznymi kwiatami.

Całość tworzy spójną przestrzeń.

realizacja 2020 r.

bottom of page